
Jeśli Twoje dziecko uwielbia spędzać czas w kuchni, pomagać w gotowaniu, mieszaniu i pieczeniu, to zakup Kitchen Helper może okazać się strzałem w dziesiątkę! To praktyczny gadżet, który nie tylko zapewni Maluchowi bezpieczeństwo podczas wspólnych kuchennych przygód, ale też pozwoli mu poczuć się jak prawdziwy szef kuchni.
W tym artykule pomożemy Ci wybrać idealny Pomocnik Kuchenny. Porównamy dostępne opcje, ich funkcje i zalety, abyś mógł znaleźć coś, co najlepiej sprawdzi się w Twojej kuchni. Gotowa/y? Zaczynamy!
1. Kitchen Helper M: klasyczny, Slim, a może Comfort?
Na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie? To prawda - wymiary zewnętrzne każdego z nich są dokładnie takie same.
Wysokość: 85 cm - jest to wysokość dopasowana to wysokości większości blatów kuchennych (zazwyczaj ok. 90 cm)
Szerokość: 40 cm – takiej szerokości często jest najwęższy moduł szafek kuchennych. Dzięki temu możemy korzystać z szafki po lewej i prawej stronie.
Głębokość: 41 - akurat tyle, by dorosły mógł stanąć za dzieckiem i wspólnie obierać ogórki ;)
Ale to nie koniec podobieństw między nimi.
Podest:
Wszystkie 3 wersje pomocnika kuchennego posiadają trzystopniową regulację podestu: na wysokości 23 cm, 34 cm i 45 cm od podłoża.
To, na którym poziomie zamontować podest ustawiamy według wysokości dziecka i jego wygody. W klasycznym Kitchen Helperze podest wsuwamy w przygotowane szyny i przykręcamy do ścianek bocznych za pomocą konfirmantów. W przypadku Kitchen Helpera Slim i Comfort - „wpada” on we właściwe miejsce i nie ma potrzeby dodatkowego mocowania śrubami. Podesty te są podobnych rozmiarów, jednak ten klasyczny i w modelu Comfort jest nieco większy (wymiary: 34x37 cm), w wersji Slim: (28x37 cm).
Zabezpieczenia:
Zarówno klasyczny Kitchen Helper, jak i wersja SLIM, są wyposażone w dwa drewniane drążki zabezpieczające: jeden mocowany na stałe, w górnej części pomocnika, a drugi w ok. ¾ jego wysokości- wkładany, gdy Maluch znajdzie się już na podeście.
Kitchen Helper Comfort (nazwa wcale nie jest przypadkowa) jest nieco bardziej zabudowany. Drewniane drążki zostały zastąpione pełnym, wsuwanym panelem, który gwarantuje dziecku jeszcze większy poziom bezpieczeństwa.
Kolory i materiał:
Każdy z Kitchen Helperów dostępny jest w 5 kolorach: białym, szarym, oliwkowym, błękitnym oraz różowym.
A materiał, z którego zostały wykonane to laminowany MDF - niezwykle trwały, a dzięki gładkiej powierzchni - także łatwy w czyszczeniu.
Klasyczny Kitchen Helper występuje dodatkowo w wersji naturalnej - ze sklejki.
Przeznaczenie:
Kitchen Helper to produkt, z którego może korzystać samodzielnie stojący już Maluch. Oczywiście - pod czujnym okiem rodzica.
Maksymalne obciążenie? To aż 150 kg. Niemożliwe? A jednak!
2. Składany Kitchen Helper
Ten model Kitchen Helpera posiada dodatkową cechę, która jest jednocześnie jego największą zaletą: jest składany! Co więcej - po złożeniu jest najmniejszym Kitchen Helperem na rynku - możemy bez problemu przechowywać go np. za szafą.
Ze względu na jego budowę (m.in. brak regulacji podestu) idealnie sprawdzi się dla nieco starszych dzieci - od ok. 2 roku życia. Jego maksymalne obciążenie wynosi 30 kg.
Poznaj jego najważniejsze cechy:
Wysokość: 85 cm
Szerokość: 45 cm
Głębokość: 50 cm
Wymiary podestu: 37x28 cm
Wysokość podestu: 40,5 cm
Wymiary po złożeniu: 97x45x9 cm
Bezpieczeństwo na 1. miejscu!
Bezpieczeństwo małego użytkownika to czynnik, który zawsze stawiamy na najwyższym miejscu. Nasze Kitchen Helpery posiadają certyfikat CE oraz Certyfikat Europejskiego Centrum Jakości i Promocji.
Maksymalne obciążenie, które wskazujemy w przypadku każdego z nich, to także nie nasz wymysł. Wartości te zostały potwierdzone licznymi badaniami.
Ps. To jak, który model Kitchen Helpera wybierasz?