Wersje językowe
Kitchen Helper - jaki rozmiar wybrać? 1
Kitchen Helper - jaki rozmiar wybrać?

Kitchen Helper – jaki rozmiar wybrać?

Zabawa w naśladowanie dorosłego to jedna z ulubionych zabaw z dzieciństwa. Maluch bacznie obserwuje swojego dorosłego opiekuna, aby później odwzorowywać wykonywane przez niego czynności. Najpopularniejsza wśród dzieci jest zabawa „w dom” – oparta na wykonywaniu czynności życia codziennego. Niestety, ze względu na swój wiek i wzrost, nie we wszystkim pracach mogą one brać czynny udział. I wtedy z pomocą przychodzi on – drewniany Kitchen Helper. Mebel ten pozwoli dziecku na aktywne uczestniczenie w codziennych czynnościach kuchennych, które do tej pory były poza jego zasięgiem. Łyżki w ruch! Od teraz Maluch może kroić i mieszać do woli, a przy tym jest zupełnie bezpieczny!

 

Na co zatem zwrócić uwagę podczas poszukiwań odpowiedniego modelu Kitchen Helpera?

  1. Stabilność

To niezwykle ważna cecha Kitchen Helpera, zwłaszcza, gdy w domu mamy ruchliwego kilkulatka. Aby korzystanie z Kuchennego Pomocnika było zupełnie bezpieczne dla jego małego użytkownika - warto zwrócić uwagę na samą budowę mebla. Jego podstawa powinna być nieco szersza od górnej części Kitchen Helpera, a sam mebel powinien ważyć co najmniej kilka kilogramów.

 

  1. Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo dziecka, to aspekt, który był dla nas najważniejszy podczas procesu tworzenia. Kitchen Helper BabyWood został zbudowany tak, aby gwarantować dziecku bezpieczną przestrzeń do zabawy, a Rodzicom – spokój ducha i .. wolne ręce, które z pewnością przydadzą się w kuchni.

Ranty Kuchennego Pomocnika zostały zaokrąglone, a dodatkowe drążki dbają o to, aby Maluch nie ześlizgnął się z podestu podczas zabawy. Jeden z nich umieszczony został na stałe, drugi zaś montujemy dopiero w chwili, gdy Malec wdrapie się na platformę.

 

Jednak nie każdy z dostępnych na rynku Kitchen Helperów spełnia chociażby podstawowe wymogi bezpieczeństwa, a to kwestia niezwykle ważna. Nie zapominajmy o tym!

 

 

  1. Regulacja

Każdy z dostępnych w naszej ofercie Kitchen Helperów posiada 3-stopniową regulację podestu, dzięki czemu sprawdzą się one zarówno w przypadku kilkumiesięcznego,  jaki i kilkuletniego Malucha. To produkt, który rośnie razem nim!

To niezwykle ważny aspekt, który powinien w dużym stopniu wpływać na wybór Kitchen Helpera. Pamiętajmy, że mebel ten zagości w naszym domu na kilka lat. To ważne, aby był funkcjonalny.

 

  1. Kitchen Helper DIY?

 

W sieci znaleźć można wiele filmików instruktażowych pozwalających na stworzenie Kuchennego Pomocnika własnymi siłami. Konstrukcje stworzone przy użyciu dostępnych na rynku taboretów, krzeseł itp. nie zawsze okazują się jednak bezpieczne. Powierzmy to zadanie specjalistom 😊.

 

 

Jak wybrać odpowiedni rozmiar Kitchen Helpera?

 

To pytanie, z którym najczęściej zwracacie się do nas przed zakupem. Nic dziwnego. Kitchen Helper to produkt, który ma zagościć w Waszym domu na kilka lat, zatem warto wybrać odpowiedni model i rozmiar.

W swojej ofercie posiadamy trzy modele Kitchen Helpera: „S”, Kitchen helper „M” oraz kitchen helper "SLIM", przy czym w przypadku drugiej i trzeciej z opcji mamy również możliwość wyboru koloru i materiału, z którego Pomocnik Kuchenny został wykonany.

 

Nie bez powodu Kitchen Helpery objęły nazewnictwo, które najczęściej spotykamy np. w przypadku rozmiarówki ubrań – różnią się one głównie wymiarami. I mowa tu przede wszystkim o wymiarach zewnętrznych. Dla porównania: wymiary mniejszego z Kitchen Helperów to 75 cm (wysokość) x 38 cm (szerokość) x 39 cm (głębokość). Przy czym Kitchen Helper w rozmiarze „M” oraz "SLIM" ma 85 cm wysokości, jest szeroki na 40 cm i głęboki na 41 cm. Każdy z nich jednak posiada 3-stopniową regulację podestu. Mimo różnic w wymiarach, sama platforma umieszczona jest na podobnych poziomach:

 

 

Jeżeli o różnicach mowa – to by było na tyle 😊

 

Na który zatem model się zdecydować?

 Każdorazowo w takiej sytuacji doradzamy naszym klientom, aby podczas wyboru kierowali się głównie wysokością blatu kuchennego. Aby wykonywanie prostych czynności kuchennych sprawiało dziecku frajdę – korzystanie z Kitchen Helpera musi przynieść pożądany skutek. To ważne, aby Kitchen Helper nie był zbyt niski, ale też nie za wysoki. Jego górna krawędź powinna kończyć się mniej więcej na wysokości kuchennego blatu. Wymiary Kitchen Helpera w rozmiarze „M” oraz wersji "SLIM" odpowiadają większości standardowych blatów kuchennych, a szeroki podest pozwala na swobodne korzystanie z zalet Pomocnika Kuchennego. Do nieco mniejszych kuchni polecamy jego odpowiednik – Kitchen Helper w rozmiarze „S”

 

 

 

 

 

Jeżeli pomimo przeczytaniu powyższego wpisu, w dalszym ciągu masz wątpliwości, czy dokonany wybór będzie tym słusznym – śmiało pisz i dzwoń! Pomożemy! 😊

 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (1)

24 sierpnia 2022

Zdecydowaliśmy się na Kitchen Helper w rozmiarze "M" i to był strzał w 10! Regulowany podest to świetna sprawa. Dzięki temu z Kitchen Helpera może korzystać zarówno roczny syn, jak i starsza córka :)

Wasi Ulubieńcy
Poduszka do bujaka M
Poduszka do bujaka M

219,00 zł

szt.
Poduszka do bujaka L
Poduszka do bujaka L

269,00 zł

szt.
Stoliczek + krzesełko dla dzieci S/M
Stoliczek + krzesełko dla dzieci S/M

398,00 zł

szt.
Krzesełko dla dzieci S/M
Krzesełko dla dzieci S/M

149,00 zł

szt.
Bujak drewniany M
Bujak drewniany M

379,00 zł

szt.
Bujak drewniany L
Bujak drewniany L

499,00 zł

szt.
Kitchen Helper SLIM M biały
Kitchen Helper SLIM M biały

379,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium